סרטים

ספיישלים

תוכנית (אופקים)

תוכנית (אש קטצ׳אם)

חדשות

פוקידע

כתבות

מנגה

מידע

פוקימון שני וארגמן

משחקים

מדריכים

יצירה

פוקימון כחול לבן

מחוז מפלצות כיס

יוטיוב

כתבה בלעדית: אש קטצ'אם הוא לא מאסטר פוקימון!

אש קטצ'אם הוא לא מאסטר פוקימון!
מאת: היטמן

הכתבה הנוכחית תדון בכישוריו של אש קטצ'אם כמאמן פוקימונים במהלך העונה הראשונה של פוקימון. כתבה זו נועדה להמחיש שמקומו של אש ב16 המקומות הגבוהים של רמת אינדיגו הוא לא יותר מאשר שקר, דבר אשר ילמד אותנו על טיב הסדרה בתחילת דרכה. שנתחיל?

את קרב המכון הראשון שלו אש עושה מול ברוק בפרק "התחרות בעיר פיוטר". בסיבוב הראשון ברוק מצליח לנצח את אש בקלות. בסיבוב השני פיקאצ'ו של אש משגר מתקפת חשמל אשר גורמת לדליקה, מה שגורם למטפי הכיבוי של המכון לפעול, וכתוצאה מכך, אוניקס של ברוק נפגע. בסוף הפרק ברוק מחליט בכל זאת להעניק לאש את התג למרות שהוא לא ניצח אותו.

גם את התג השני שלו אש מקבל במתנה, והפעם מהאחיות של מיסטי. זה קורה בפרק "השחייניות מהעיר סרוליאן", אבל מיסטי לא מוכנה להעניק לו את התג והיא מבהירה לו שהוא יצטרך להלחם בה על מנת להרוויח אותו. הקרב מתחיל, ובמהלכו צוות רוקט מפריע ומנסה לשאוב את כל פוקימוני המכון אל תוך המכונה שלהם, אש ופיקאצ'ו מצילים את המצב ומקבלים את התג לאות תודה.

את התג השלישי אש הרוויח בכוחות עצמו ולכן נשאיר את זה בצד.

קרב המכון הרביעי של אש הוא נגד סברינה שכמעט הורגת אותו ואת חבריו. הוא נמלט ממנה, הולך לעיר לבנדר, אוסף פוקימון רוח וחוזר לקרב נוסף. זה קורה בפרק "האנטר נגד קדברה" וגם בקרב הזה אש מבין שאין לו הרבה סיכוי, במיוחד לאור העובדה שהאנטר מחליט לא להתייצב לקרב. אבל כשהוא כן מופיע, הוא מצחיק את סברינה וזה כשלעצמו מזכה את אש בתג הרביעי שלו.

הקרב הבא של אש הוא נגד מנהיגת המכון אריקה והוא מתרחש בפרק "על ריח אין להתווכח" וגם הפעם תוצאת הקרב לא ידועה משום שצוות רוקט מחליט להתפרץ במהלך הקרב עם מכונה ששורפת את המכון, אש מציל את המצב ואת הפוקימון גלום ובתמורה לכך מנהיגת המכון מחליטה לתת לו את התג החמישי שלו. כלומר שעד כה הוא קיבל ארבעה תגים במתנה והרוויח רק אחד.

את התגים השישי והשביעי אש הרוויח בכוחות עצמו ולכן לא נדון בזה כרגע.

תג המכון האחרון של אש מציב אותו מול מנהיג המכון החזק ביותר בקנטו, ג'ובאני. כידוע, בשלב הזה יש למנהיג המכון את הפוקימון החזק ביותר בעולם, מיוטו, והוא גם מי שמנצח את גארי אוק. המפגש מול אש קורה בפרק "הקרב על התג" ובאורח פלאי על ג'ובאני לצאת לסידורים, מה שמשאיר את ג'סי, ג'יימס ומיאו כממלאי מקום. הוא אומנם מנצח אותם אבל הם לא מנהיגי המכון הרשמיים.

משמע שמתוך שמונה תגים שעל כל מאמן פוקימונים להרוויח בכוחות עצמו במהלך המסע שלו, אש קטצ'אם הצליח לאסוף רק שלושה בדרך חוקית, הוגנת וכנדרש. כל השאר ניתנו לו בתור צדקה. המשמעות של זה היא שההעפלה של אש לתחרויות ליגת אינדיגו לא הייתה צריכה להתרחש ואם זהו המצב, אז על ליגת אינדיגו למחוק את אש קטצ'אם מן הרישומים שלה.

דבר זה הוא מהותי גם בראייה רחבה יותר, כי אם תשאלו מעריצי פוקימון כיום: מתי הסדרה הייתה טובה יותר, אז או היום? רובם יענו לכם: בעונות הראשונות שלה, כלומר – הסדרה המקורית. אבל מאחר וכיום בשנת 2016 פוקימון מציגה צבע, אנימציה, פיתוח דמות ופוקימונים ברמה גבוהה יותר ממה שהיה לפני 20 שנה, זה מותיר אותנו עם אופציה אחת בלבד – העלילה. וכשזו מלמדת אותנו שדברים צריכים להינתן בחינם, אז לא בטוח שהמעריצים של פוקימון יודעים על מה הם מדברים בכלל.

פוסטים קשורים

17 תגובות

 1. מה גם שהוא ממש לא היה קרוב ללתפוס את כולם…
  אחלה כתבה בכל אופן, שנכונה לכל הדורות 🙂

 2. כן, אש תופס מקסימום עשרים פוקימונים בכל דור וגם זה כמעט

 3. כה… זה באמת היה דיי מפגר בעונות הראשונות. אני במקומו לא הייתי לוקח תגים שלא הרווחתי ביושר. אבל מה הוא ידע, הוא היה אז רק ילד בן 10.
  אבל הוא ממש חטף על זה בראש בליגת אינדיגו, כמו שהוא ניצח בצורות לא הוגנות הוא גם הפסיד בצורה לא הוגנת, כשהצ'אריזארד שלו לא רצה להילחם.
  הוא הרבה יותר טוב מזה בעונות החדשות. כל מה שהוא מרוויח הוא מרוויח ביושר. אם מגיע לו להיות מאסטר מתישהו, זה עכשיו.

 4. אתה צודק היטמן, העונות הכי טובות הן דור 3, שם היה שילוב בין העלילה והתגברות על מכשולים.
  אבל פיתוח הדמויות שרואים בעונות החדשות זאת רק אשליה, זה לא ייתפתח לשום מקום.

 5. גלעד-כל המטרה בפרקי עלילה של העונות החדשות הם פיתוח דמות.
  וכותרת היא אש קאטצ'ם לא מאמן פוקימונים.
  זה ממש לא נכון כל בנאדם מגיל 10 ומעלה שמחזיק לפחות פוקימון אחד נחשב מאמן פוקימונים וזה שאש לא השיג תגים בצורה מקובלת לא אומר כלום על זה שהוא לא מאמן והיט אל תתחיל עם הקטע מאמן זה רק אחד שאוסף תגים כי כבר עכשיו יש לי הוכחה שזה לא נכון וגם אם זה הייה נכון אש הוא בהחלט מאמן פוקימונים.
  ואולי הוא לא השיג תגים בצורה מקובלת אבל תג מכון ניתן רק למאמנים שהוכיחו את עצמם לפני מאמני מכון. המאמנים חשבו שאש חזק ונתנו לו תג גם אני לא מסכימה עם זה אבל המאמני מכון העלגים של קנטו חושבים אחרת

 6. אה רגע לא מאסטר פוקימון חחחחח XD
  תתעלמו מהתגובה הקודמת אנשים!
  להתעלם!

 7. אנשים, המצב בXY הוא לא כזה שונה. לשלוח פוקימון מים נגד פוקימון קרח, להפסיד ולנסות את הטכניקה הזו שוב זה עילגות לשמה. במיוחד כאשר יש לו פוקימון אש בצוות. אני כנראה אעשה כתבת המשך לזו בעתיד.

 8. Avatar מגה מלואטה Y (לשעבר מגה מלואטה, מלואטה וסלבי הלוואי) (סוף סוף החלטתי איזה מהמגות אני רוצה להיות) הגיב:

  נכוןןןן! אנשים שאומרים שפעם הסדרה הייתה יותר טובה הם או שמלאי נוסטלגיה מדיי, או שהם עוד לא הגיעו ל-XY/XYZ, או שהם התייאשו אחרי משאלות טובות (משהו שעמדתי לעשות להגיד את האמת), או שהם עיוורים/חירשים/בעלי כל בעיה שמונעת מהם להבין עד כמה העונות החדשות נהדרות. או, ויש גם את אלה שאפילו לא ניסו לראות את הסדרה החדשה בגלל מפגרים מהסוג שכתבתי עליהם קודם.

 9. תודה מגה מלואטה Y על החיזוק ועל היכולת להשתמש במילים שאני מנוע מלהשתמש בהן.

 10. כשאש היה בליגה הוא היה יכול לנצח כמעט את כל המכונות
  וכשגובני היה עם מיוטו אף מאמן לא יכל להביס אותו

 11. אש לרוב תופס שישה פוקימונים בכל דור
  דור ראשון:14 (הנטרי לא נכלל כי הוא אינו נתפס באופן רשמי והטארוסים של אש נכללים כאחד ברשימה זו)
  דור 2: 7(כולל איפום שנתפסה בהואן ולברטאר אינו נכלל בגלל שאינו נתפס באופן רשמי)
  דור 3: 5
  דור 4: 6
  דור 5: 9
  דור 6: (נכון להרגע 5)
  הרשימה שלי כללה פוקימונים שאש מחזיק,במעבדה של פרופסור אוק,במקום אחר/מאמן אחר אבל עדיין נחשבים של אש,נמסרו או הוחלפו

 12. הוא השיג ארבעה תגים ביושר הרי תחשוב על זה מיוטו הוא הפוקימון הכי חזק בעולם עם נגיד היה צריך רק תג אחד לליגה והיה רק מכון אחד המכון של צוות רוקט נגיד שגיימס, גסיי ומיאו לא היו ממלאי מקום (אף פעם) אף אחד לא היה זוכה בתג ואף אחד לא היה מגיע לליגת אנטיגו אף אחד בליגה שם לא הגיע לרמת מיוטו וגם לא אש אז בגלל זה אש זכה ביושר (בערך) למעשה לא בטוח שהמכון שלהם חוקי מי היה מרשה לפתוח לצוות רשע מכון וגם הפוקימון לא חוקי (מיוטו) אפילו לא הראו אותו בפוקידע יצרו אותו במעבדה אז יש לאש ארבעה תגים לא חוקיים וארבעה תגים כן חוקיים

 13. אש ניצח בליגה של אלולה וגאלאר וזה אומר שהוא לא אפס לפי דעתי הוא לא אפס הוא טוב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *