סרטים

ספיישלים

תוכנית (אופקים)

תוכנית (אש קטצ׳אם)

חדשות

פוקידע

כתבות

מנגה

מידע

פוקימון שני וארגמן

משחקים

מדריכים

יצירה

פוקימון כחול לבן

מחוז מפלצות כיס

יוטיוב

אודות

אתר "פוקימון: מפלצות כיס" הוא אתר תוכן ובידור בנושא פוקימון.

החזון שלו הוא: "לכל אחד יש מה לתרום!"

הוא הוקם ב3.7.2010 על ידי יוסי "היטמן" אוחנה, לאחר שהוא התמקצע במשך שנים רבות באתרים ופורומים בנושא פוקימון.

במקור, האתר הוקם במטרה להיות מקור הידע לסדרות ילדות, והוא התפרסם תחת השם "קסם של מצוירים". עם הזמן נוספו לו עוד ועוד פרויקטים, כמו: סיקור הספיישלים, ותרגום המנגה, שהיו הפרויקטים הראשונים של האתר. לאחר מכן נפתח עמוד הפייסבוק של האתר.

בשנה הראשונה לקיומו של האתר נוספו לו סיקורי סרטים, ומדריך התמונות הראשון מסוגו באתר למשחק "פוקימון שחור ולבן". לצד זה נפתחו פרויקטים כמו סיקור האנימה, ופתיחה של מה שעתידה להיות פינת הבידור של האתר, עם פרסום "יומנו של צ'רמנדר".

בתום השנה הראשונה האתר ירד מן הרשת למשך 26 ימים בשל תקלה, ולאחריהם נחגג יום ההולדת הראשון של האתר. מדור הכתבות נפתח ואיתו מרחב מגוון של כתבות על נושאים שונים ורבים. חודש לאחר מכן נפתח מדור החדשות בנושא פוקימון.

בספטמבר 2011 לאחר מחשבה ארוכת שנים שאין בכוונת מייסד האתר להשקיע בו כסף, נפל דבר והוחלט לקנות דומיין ושרת לאתר. שינוי זה היה נרחב שכן גם שם האתר שונה למפלצות כיס, ונושא האתר הפך מרעיון כללי של סדרות ילדות לפוקימון בלבד.

באוקטובר של אותה שנה נפתחה קטגוריה חדשה באתר: סיפורת. לעתיד היא צפויה להשתנות ליצירה. הסיפור הראשון התפרסם באתר, PoKeMoN – The One – מאת אדם, ובנקודת זמן נחגג המאורע הגדול ביותר עד כה – כניסת 1,000 אנשים לאתר בחודש שלם.

העונה השלישית סוקרה לאתר, פרויקט חייקו פורסם באתר, ושבוע הפרסומים הראשון יצא לדרך ובמסגרתו פורסמו לראשונה סטים של קלפי TCG באתר. אוהד ויונתן הצטרפו לאתר. בנקודת זמן זו הצטברו באתר 1000 תגובות.

התנופה החדשה של האתר הביאה איתה פינות חדשות כמו "פוקימון השבוע", פינת הורדות של משחקים, "ספר המזלות של פוקימון", הסיפור של אוהד – "שבעת הגיבורים: הסיפור של סנדשרו", עד לרגע שבו האתר חנך את ערוץ הסרטונים הראשון שלו, פליקס.

מתיחות האתר לא איחרו להגיע מיד לאחר מכן, עונה מספר 4 נוספה לאתר, מדריך תמונות חדש נוסף לאתר ולצדו תרגומים של כתבות מאנגלית. אבל דברים אלה החווירו לעומת פרויקטי ענק כמו תרגום עונה 13 של פוקימון לעברית, ופתיחת ערוץ היוטיוב של האתר בניצוחו של אוהד ופרסום המדריך "פוקימון ברקת".

יום ההולדת השני של האתר הגיע ואליו התקבצו מיטב המוחות של האתר כדי לספק את שבוע הפרסומים הגדול ביותר שנראה עד לאותה תקופה. צ'אטוט, הצ'אט הפוקימוני של האתר, הצטרף כבר אז בפעם הראשונה לתערובת. נוסף דף גוגל פלוס לאתר. הפוקידע המלא התחיל להתפרסם באתר באוקטובר של 2012 לצד המילון העברי – אנגלי.

קטלוג האתר גדל בצורה משמעותית בכל מה שקשור לצפייה ישירה של תכנים. פינת ה"בעד ונגד" פורסמה לראשונה. וזה היה השלב שבו האתר פתח את שורותיו ליוצרים חדשים, מה שהביא את כל מי שרכש לו שם ומוניטין בקהילת פוקימון לעבוד באתר "מפלצות כיס" בדרך כזו או אחרת, ועל כן אנחנו אסירי תודה לכולם על כך.

נוסף חשבון טוויטר. נפתחו ארבעה מדריכי וידאו חדשים. והכל נראה מבטיח עד לרגע שבו אוהד החליט לעזוב את צוות האתר. האתר המשיך לפעול בכל הכוח. באותו זמן הסתיימה לה שנת 2012 ואז גם יונתן עזב את צוות האתר. בשלב הזה היה ניסיון וטעייה לכמה פרויקטים וזאת עד שאיגור ונתי הגיעו ויחד איתם ההישג של 100,000 כניסות לאתר.

נסטי הצטרפה לצוות האתר, אוהד חזר, יונתן עשה קאמבקים קטנים. האתר התחיל לצמוח שוב והפעם עם פרויקטים כמו ציורים, פרסום האנימה, ומדריך המתקפות. גלעד הצטרף לצוות האתר עם הדרכה שלו למשחק "פוקימון קריסטל". נפתחו קטגוריות בידור וVOD.

ביוני 2013 האתר ציין שתי נקודות חשובות: ספיישל שנה לערוץ היוטיוב, ועזרה בהקמת ליגת "פריק" ביחד עם פורום "בנדיטו", מה שהוכיח את כוחו של האתר גם בהיבט הקהילתי. האתר שינה את הצורה שבה הוא היה פרוס, והוא יצר שותפויות עם גופים שונים ורבים.

בנקודת זמן זו האתר כבר חגג יום הולדת 3, המדריך ל"פוקימון צהוב" עלה לערוץ, ובשלב הזה הועברה ההרצאה הראשונה של היטמן בכנס אנימה ומנגה. מדובר היה בהרצאה "פוקימון בראי הזמן" בכנס "נאטסו קון" אותו ניהלה רומי, וזו פתחה את הדלת עבור האתר לעשות דברים גם מהבחינה הזו.

האתר ניסה מספר אופציות להתווסף לפורום מיי פורום. והוכיח פעם אחת נוספת את הכוח החברתי שלו כאשר עזר לפרסם את המשחקים החדשים דאז "XY" בשיתוף עם החנות "Gamestation".

אלעד הצטרף לאתר והביא איתו את הפינה "שחק אותה כמו ShOwDoWn", אליעד נידב כמה כתבות משלו, אריאל הביא את רדיו פוקימון, משה, תמר, גל, עופר, טליה, יואב ואחרים תרמו משלהם, כל אחד בתחומו והאתר התפתח בהתאם. בשלב הזה האתר גם צמח מבחינה עסקית ונכנסה הפרסומת הראשונה לאתר. ערוץ היוטיוב של האתר חגג 500 מינויים. ועמוד הפייסבוק חגג 100 לייקים.

במרץ 2014 האתר לקח חודש חופשה, שבמהלכה התפרסמו תכנים, אבל מנהל האתר העביר את זמנו בטיול בחו"ל. לאחר מכן, עונה 6 עלתה לאתר, פינות חדשות צצו כל הזמן, רז הצטרף לאתר עם מדריך ל"פוקימון לב זהב", יום ההולדת הרביעי של האתר הגיע, ואיתו צוינו כמה נקודות מפנה באתר: 2,000 רשומות באתר וקבוצת וואטסאפ חדשה לאתר.

בנקודת זמן זו האתר עשה קפיצת מדרגה גדולה והוציא לפועל את הכנס הראשון שלו, כולו על טהרת פוקימון. הכנס הוכתר כהצלחה, שכן אנשים נהנו ממנו, וכמות האנשים שהגיעה עמדה על כ-150 אנשים ומאז אותו רגע, שום דבר כבר לא יכל לעצור את האתר.

האתר המשיך לגדול, נפתחה פינה חדשה בהנחיית רון שסיכם את כל מה שקרה באתר ושמה "הסיקור השבועי". האתר חגג 250 לייקים בפייסבוק. הערוץ ציין 1000 מינויים. והדרך לכנס השני נפתחה באופן רשמי. נתי זאפו הצטרף לצוות האתר.

ואז קרה המשבר הראשון – מדור הVOD של האתר קרס, 15 ימים עברו עד שהוא חזר לקדמותו. אבל אחרי כל ירידה מגיעה עלייה וכנס פוקימון מפלצות כיס 2 נערך והוא עלה על הציפיות והיה הצלחה גדולה יותר מקודמו. מרגע זה ואילך האתר החליט לנסות ולהפיץ את עצמו בכל כנס אפשרי: שירופסט, מיני כנס פוקימון, סאמר-קון, כאמ"י, ואחרים. לצד כל אלה התפרסמו באתר תכנים תחרותיים באדיבות מאור, דיויד ופרדי. האתר חגג יום הולדת 5.

בשלב הזה נעשה ניסיון לפרסם 8 רשומות ביום למשך מספר שבועות. חשוב לציין שעד לנקודת זמן זו האתר פרסם אך ורק 2 רשומות ביום. דבר אשר הקפיץ את האתר מבחינת כמות חומרים. איידן סוייר הצטרף לצוות האתר והתחיל לפרסם את הסיפור שלו "פוקימון במהירות החושך". עדו עזר בכל הנוגע לרשומות תחרותיות. הכל הוביל לקיום כנס מפלצות כיס 3, שהיה גדול ומוצלח יותר מקודמיו.

לאחר מכן, האתר ניסה להמציא את עצמו מחדש עם הכנסת תכנים למבוגרים, דבר אשר לא צלח. אבל שוב – וכמו שנכתב קודם – לכל ירידה יש עלייה, ואליזה הביאה עימה את הבשורה החדשה של כתיבת, הפקת והוצאה לפועל של תכנים מקוריים למפלצות כיס, דבר שנמשך מאז ועד היום.

עידו, לאון ואומגה בלייז הצטרפו לערוץ של האתר. נקודת ציון חשובה נוספת צוינה באתר: מיליון כניסות לאתר. זה נערך לצד היום הולדת השישי של האתר. האתר אז נתקל במשבר הגדול הבא שלו – ארגון זיר"ה ביקש להוריד את כל התכנים של צפייה ישירה מהאתר, דבר אשר אילץ אותו להוריד את כל מדור הVOD.

משבר רדף משבר ולאחר תקרית זו, פרצו לאתר. דבר זה אילץ את מנהל האתר להחליף שרת ולהוסיף הגנה שהעלתה באופן משמעותי את העלות של האתר ממאות שקלים בשנה לאלפים. אבל זה לא הוריד את האמביציה של האתר, שהוציא לפועל את התקופה הכי פוריה שלו עם יציאת "פוקימון גו", שכללה גם אירוע פוקימון גו שנערך במרכז תל אביב ואליו הגיעו כ20 אנשים.

היטמן התראיין לערוץ הראשון. האתר הגיע להישג של 20 אלף כניסות ביום. המאמן הורוד סיקר 3 עונות ועזר עם הפוקידע. מישהו פרץ לצ'אט של האתר והתחזה למנהל האתר. אורי הצייר, סער גונן ואביב ממנפץ המיתוסים הצטרפו לצוות האתר. קיזל עזר לסקר את גמר ליגת קאלוס בנוסף לפרויקט האנימציה שלו – קרבות מן העבר.

האתר התחדש בניוזלטר. הכנס הרביעי של מפלצות כיס יצא לפועל והוא הצליח מעל ומעבר לכל הציפיות. נעשה ניסיון ראשון לשנות עיצוב לאתר, דבר שלא צלח. האתר חגג 60,000 תגובות. ערוץ היוטיוב עבר מתיחת פנים וחגג 2,000 מינויים. אבא קריר עשה הופעת אורח באתר. נוצרה שותפות חדשה עם פוקימון ארנה. נפתח אינסטגרם לאתר.

מדריך וידאו לפוקימון גו נוסף לאתר. עיצוב חדש, יפה ומתקדם עלה לאתר – תודות לאיתי אביטן. פינת הכיסלצת היומית נפתחה. גם מדריך חברתי ראשון מסוגו למשחק "אולטרה שמש". ויצאה הבשורה שייערך כנס מספר 5 לאתר מפלצות כיס בתאריך 26.7.2018.

ובקיצור, אם אתם מחפשים אתר שנותן במה לכל אחד להשמיע את קולו, אתר שיש בו גם סיקורי סרטים, גם ספיישלים, גם את רוב עונות האנימה, אתר שמתפתח כל הזמן, אתר שנשאר עם היד על הדופק על כל מה שחדש, אבל לא שוכח גם את הצד הנוסטלגי, אם אתם אוהבים בידור, חדשות, כתבות, מנגה, משחקים, מדריכים, יצירה, פעילויות, פרסים, כנסים או אם אתם רוצים לבלות בחברת אנשים טובים וחברים עוד יותר נפלאים, זה המקום בשבילכם!

אז ברוכים הבאים לאתר "פוקימון: מפלצות כיס".
אנחנו מקווים שתהנו ושתהיה לכם גלישה נעימה.
בברכה, Hit Man וצוות האתר.

ליצירת קשר: לחץ כאן!

לערוץ הסרטונים הרשמי של האתר:
Youtube

לרשתות החברתיות של האתר:
Facebook, Instagram

פוסטים קשורים

4 תגובות

  1. הי, אולי תוכל לעזור לי…..לא מבינה בזה כלום אבל איפה קונים היום קלפי פוקימון? מחפשת בשביל בן השש שלי.

  2. סליחה, למה קוראים לאתר פוקימון כחול לבן במקום פוקימון הליכוד?
    הליכוד העלתה את המדינה לגבהים חדשים, אז למה אתם קוראים לאתר על שם מפלגתו של גנץ הסחיט על ידי האיראנים?

  3. לא נכון הליכוד רק הרס את המדינה. ומתי גנץ נסחט על ידי האיראנים.
    בנוסף הם קוראים לזה פוקימון כחול לבן בגלל הדגל שבגללו גם קוראים ככה למפלגה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *