סרטים

ספיישלים

תוכנית (אופקים)

תוכנית (אש קטצ׳אם)

חדשות

פוקידע

כתבות

מנגה

מידע

פוקימון שני וארגמן

משחקים

מדריכים

יצירה

פוקימון כחול לבן

מחוז מפלצות כיס

יוטיוב

סיקור קרבי: ראיקוזה / Rayquaza – עדו

סיקור קרבי: ראיקוזה / Rayquaza

Rayquaza normal sprite

סוג: דרקון / מעופף

יכולות: Air Lock

חיים: 105
התקפה: 150
הגנה: 90
התקפה מיוחדת: 150
הגנה מיוחדת: 90
מהירות: 95

 חולשות: ראיקוזה הוא פוקימון חזק ברמות שאי אפשר לדמיין, ולכן ממקמים אותו בטייר UBER (הטייר של מיוטו וארכיאוס), שלא לדבר על מגה ראיקוזה, שאסור לשימוש אפילו שם, מכיוון שהוא כל כך חזק. עם זאת, הוא עדיין חלש מול מתקפות קרח, דרקון, ופיה.

 חוזקות: זה פוקימון חזק מאוד. ממוצע הסטטים שלו הוא 113 ויש לו סך הכל 680 נקודות בסטטים, שזה מטורף! בצורת המגה הוא גם מנטרל פוקימונים שסופר אפקטיביים עליו, ובמקום נזק של פי 4 מקרח, הוא מקבל נזק רק של פי 2. כך שמאוד יכול להיות שזה הפוקימון החזק ביותר במטה. מה גם שהוא נראה ממש מגניב.

 מה אני אוהב בפוקימון הזה: ראיקוזה הוא מחסל מהיר, כלומר, הכנסה של הפוקימון הזה לצוות כמעט תמיד מבטיחה ניצחון על אחד מהפוקימונים של היריב בשימוש נכון.

 סיקור קרבי: בסיקור הזה אני לא אשתמש בצורת המגה של ראיקוזה, וזה מכיוון שאני לא מעריץ אותה כל כך, וגם מכיוון שהיא לא פיירית.

Rayquaza @ Life Orb
Ability: Air Lock
EVs: 252 Atk / 4 SpA / 252 Spe
Naive Nature
– Dragon Ascent
– Draco Meteor
– Iron Head
– Dragon Dance

 איך הסט הזה עובד: דבר ראשון יש לנו את היכולת שלו Air Lock, שחוסמת כל אפקט של מזג אוויר, אז הוא כבר חוסם צוותים שמסתמכים על מזגי אוויר. דבר שני יש לנו את הטבע Naive, שמוסיף לו מהירות ומוריד הגנה מיוחדת, מה שהופך אותו ליותר מהיר, ותוספת של התקפה ומהירות בEVs, מה שאומר שבחישוב מהיר זה אומר שלראיקוזה ברמה 100 עם טבע Naive, ביחד עם EVs ו-IVs נכונים, יש סטטים של 399 בהתקפה ו-317 במהירות (מטורף!), וזה מבלי שדיברתי על החפץ שהוספתי לו. עכשיו, דבר ראשון, אם אתם צופים החלפה, תשתמשו בDragon Dance כדי לחזק אותו אפילו יותר, ואם לא, יש לכם שלוש אופציות: או להשתמש בDraco Meteor בשביל לחסל דרקונים שתוקפים אותו, או Iron Head, שתחסל פוקימוני פיה, קרח ואבן שתוקפים אותו, או מתקפה כלבבכם כנגד כל סוג אחר.

 שימו לב: אולי ראיקוזה הוא המחסל האולטימטיבי, אבל לכל אחד יש חולשות, ופוקימוני חשמל הם החולשה שלו ולכן מומלץ להריץ איתו פוקימוני אדמה, כמו: דאגטריו או מגה סוואמפרט. 

מקווה שעזרתי, עדו 

פוסטים קשורים

6 תגובות

  1. סיקור מיותר לחלוטין, למה להשקיע זמן בלהכין סט וללמוד על פוקימון שגם ככה אסור ברוב התחרויות ? עזבו את זה שגם לקרבות בין חברים לא מביאים אגדיים כי זה פשוט מגעיל ולא כיף. נ.ב- ראיקוואזה לא שווה בשיט בלי צורת המגה שלו. אם אתה לא מתכוון להשתמש במגה שלו, תעיך את דרגון אסנט ושים ארט' קוויק שאני מאמין שהוא לומד ואז זה מחסל גם פוקימוני חשמל.

  2. אני לא יודע למה, אבל יש לי תחושה שנאנדו (המאמן מסינו שהשתתף גם במכונים וגם בתחרויות), קונווי (המאמן מסינו שנהג להבהיל את דון ושעשה לאש בליגת סינו את הקטע הזה של ה- Trick Room עם הדאסקנואר שלו) ווירג'יל (המאמן מיונובה שהשתמש באיבילושנים- Eeveelutions וניצח בליגת יונובה) ישתתפו גם בליגת קאלוס באנימה.
    לעוד מישהו יש תחושה דומה?

  3. הוא לא חלש לחשמל. מתקפות חשמל, עשב, אש ומים לא אפקטיביות במיוחד על פוקימוני דרקון, ולכן הוא יקבל נזק רגיל ממתקפות חשמל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *